Vláknina je nepostradatelná pro zdraví, ale také hubnutí

V rámci diety a hubnutí je možné podstupovat nejrůznější procesy. Někdo pro rychlé hubnutí změní svůj každodenní životní styl, jiný stravu a další zase zakomponuje více pohybu. Možností je více než dost. Je však pravdou, že právě jídelníček v tomto směru hraje velice zásadní roli. Proto se v tomto článku zaměříme na jednu hodně významnou složku, kterou je vláknina.

Vláknina dobrá nejenom při hubnutí

Jakákoliv vláknina obecně pomáhá při rychlejším hubnutí. O tom není žádných pochyb. Na druhou stranu je přínosem i v mnoha dalších oblastech týkajících se lidského těla. Například přináší pocit rychlejšího nasycení žaludku, minimalizuje riziko srdečního onemocnění a poměrně úspěšně snižuje vyšší hladinu cholesterolu. Vláknina je také přínosná pro ty, kdo bojují s cukrovkou nebo se potýkají s rakovinotvorným onemocněním.

Kde vzít dostatek vlákniny pro své tělo?

Vláknina je obecně dostupná, a to prostřednictvím nejrůznějších pokrmů a přísad. Jestliže tedy chcete pravidelně doplňovat její množství při hubnutí, potom pro Vás máme několik praktických tipů. Začněte třeba u sušeného ovoce, které se pro Vás v období diety může stát velice chutnou laskominou.

Potřebná vláknina je také obsažena v celozrnném pečivu nebo v čočce. Ta je mimochodem zdrojem dalších nezbytných látek. Kromě těch minerálních získáte i spoustu železa a vitamínu B. Jestliže vlákniny ve svém hubnoucím procesu nemáte ještě stále dost, zkuste si dopřát fazole. Oproti bílým fazolím mají větší zastoupení vlákniny fazole červené.

Vláknina se může stát součástí Vašeho jídelníčku již od samotného rána. A to díky tomu, že si naservírujete ovesné vločky, které mají mimo jiné i hodně nenasycených mastných kyselin a obsahují také nezbytný vápník.

Tohle všechno jsou základní potraviny přinášející dostatek vlákniny. Ta Vám v odpovídajícím množství stravy jistě vydrží po celý den. Docílíte s ní rychlejšího hubnoucího procesu a zároveň zlepšíte i své celkové trávení a imunitní systém na hodně dlouhou dobu. Přesvědčte se sami.

Publikováno: 06. 09. 2020

Kategorie: dieta

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: celozrnné pečivo | čočka | dieta | fazole | ovesné vločky | vláknina | vlákniny