Typ postavy jako odrazový můstek pro vhodnou dietu

Rozhodli jste se, že se pustíte do cvičení a souběžně s tím najedete na vhodnou dietu? Chcete si zformovat své tělo k naprosté dokonalosti a dle vlastních představ? Pak Vás možná bude zajímat, jaký je výchozí stav Vaší postavy, respektive k jakému cíli se můžete přiblížit. Přesně tohle Vám může napovědět typ postav. Ty jsou pochopitelně kategorizovány a členěny dle určitého měřítka. Pojďte se s námi seznámit s těmi nejobvyklejšími.

Typ postavy dle určitého tvaru

Hodně známý typ postavy je „jablko“. Taková žena často nemá klasickou linii pasu, její břicho přesahuje přes boky a do břišní partie je ukládáno nejvíce tuků. Díky klasické velikosti poprsí taková žena připomíná postavu v podobě jablka. Opakem toho je „hruška“. Žena má velké boky přesahující přes šířku ramen. Ani zde není přesně definován pas a poprsí je menší.

Spoustu ženskosti přináší typ postavy zvaný „přesýpací hodiny“. Štíhlý pas, ramena a širší boky včetně většího poprsí. Jinak řečeno, žena krev a mléko. Ne nadarmo je taková postava přirovnávána k Věstonické Venuši. Určitou odnoží je typ postavy v podobě „trojúhelníku“. Taková žena má širší vrchní část ramen, včetně hrudníku. Spodní část těla v bocích se však zužuje.

Chlapecká postava

Výchozím bodem pro cvičení a plánovanou dietu mohou být u ženy i ryze chlapecké rysy. Ani ty nejsou žádnou výjimkou. Jde o typ postavy ve tvaru „obdélníku“. Výsledek si dokáže představit asi každý sám. To znamená minimální linie pasu, téměř žádné ženské křivky a horní ramenní část stejně široká jako spodní v bocích. Obdélníkový tvar chlapecké postavy dotváří ještě menší prsa přispívající k této linii.

Ať už se z výše uvedeného popisu najdete v jakémkoliv typu postavy tak věřte, že se vším lze něco dělat. V první řadě to může být cvičení a cílené formování konkrétních partií. Pokud při takové postavě trpíte ještě nadváhou, tak to vše samozřejmě v kombinaci s odpovídající dietou a jídelníčkem.

Publikováno: 15. 09. 2020

Kategorie: Dieta

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: hruška | jablko | obdélník | postava | přesýpací hodiny | typ postavy