Svalové křeče určitě není radno podceňovat

Zná to bezpochyby spousta z Vás. Vykonáváte nějakou činnost nebo jen ležíte pohodlně v posteli a najednou Vás chytne svalová křeč do lýtka či jiné části těla. Poměrně nepříjemná bolest, která sice dost rychle odezní, přesto byste její pravidelný výskyt neměli v žádném případě podceňovat. Svalové křeče jsou totiž určitým znamením, jehož vysílatelem je samotné tělo.

Ke svalovým křečím dochází obvykle tehdy, když konkrétní sval nemá odpovídající cévní zásobování. Před možnými problémy se tak brání tím nejjednodušším způsobem. A to je křeč.

Čeho jsou předzvěstí svalové křeče?

Pokud máte svalové křeče pravidelně, možná byste měli zbystřit. Bude to lepší pro Vaše zdraví. Tento impuls může předpovídat nejrůznější problémy. Pokud ji ovšem nedostanete při otužování. V klidovém stavu jsou svalové křeče předzvěstí možných problémů se zády nebo páteří obecně.

Jejich intenzita může signalizovat i jiné obtíže lidského těla. Tím nejčastějším jsou problémy s tepnami, například ve formě různých zánětů. Typickým příkladem jsou i křečové žíly označované jako varixy. Svalové křeče mimo jiné prozrazují žilní trombózu nebo žilní nedostatečnost. Když máte zhoršené stravovací návyky, může se jejich výskyt ještě více prohlubovat.

Křeče se pochopitelně nevyhýbají určitým rizikovým skupinám lidí, mezi které patří těhotné ženy. Často je mohou mít i lidé trpící cukrovkou. Jejich intenzita a frekvence jsou hodně ovlivňovány také díky nejrůznějším lékům, což lze řešit konzultací s příslušným lékařem.

Jak minimalizovat křeče v těle?

Svalové křeče mohou občas přijít i ze zcela jiných důvodů, které do jisté míry můžete ovlivnit. Například se snažte nebýt dehydratovaní a dodržujte pitný režim. To platí dvojnásob při vyšších pracovních či sportovních výkonech. Zbytečně své svaly nepřetěžujte. Pokud se těmto nepříjemným bolestem chcete vyhnout, měli byste své tělo zásobit dostatečným množstvím hořčíku a ostatních minerálů. Je to kupříkladu sodík, vápník, ale také draslík.

Jak můžete správně tušit, křeče ve svalech jednoduše není radno podceňovat za žádných okolností.

Publikováno: 30. 08. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: křeče | křečové žíly | svalová křeč | svalové křeče | varixy