Stres se může stát poměrně závažným onemocněním

Spousta pracovních povinností, hodně činností doma, šibeniční termíny a přibývající úkoly. To jsou situace, ze kterých vniká jeden z nebezpečných stavů označovaných jako stres. Ten chronický může dokonce z dlouhodobého hlediska negativně ovlivnit Vaše zdraví. Stresové hormony mohou být zabijákem a na lidské tělo nepůsobí zrovna dobře.

Efektivní boj proti stresu

Pojďme si nejprve prozradit, jak s takovým stresem bojovat? Pokud chcete ze svého života odstranit chronický stres, potom zkuste přehodnotit své životní priority. Zlepšete svůj pravidelný režim stravování a jakékoliv nastalé problémy se snažte vyřešit, nikoliv odkládat. Pracujte na tvorbě svých fyzických sil, které se úzce pojí také s těmi mentálními a psychickými. Najděte si více času na záliby a nebojte se se svými problémy svěřovat blízkým lidem.

Co všechno dokáže způsobit stres?

Stres je doslova zabijákem lidského těla a mysli. Jeho zvýšená hladina umí tlumit uvolňování inzulinu v těle, z čeho může vzniknout nežádoucí cukrovka. Právě boj s nejrůznějšími emocemi výrazným způsobem přispívá k úzkosti a promítá se také do oslabování srdeční činnosti. Dlouhodobý chronický stres se dokáže postarat i o zvyšující se hladinu cholesterolu v těle, včetně zvýšeného krevního tlaku. A všem je jistě zřejmé, že nic z toho neprospívá lidskému tělu.

Pokud se stresem nebudete bojovat, můžete snadno propadnout nejrůznějším závislostem. Mezi ty nejčastější patří pití alkoholu a kouření. Velice tenká vazba existuje i mezi stresem a rakovinou. Jde ve své podstatě o životabudič pro toto onemocnění nabývající libovolných forem a rozsahů. Stres Vám může z dlouhodobého hlediska narušit i celý imunitní systém, což pochopitelně vede k dalším zdravotním komplikacím.

Jak můžete vidět, stres je opravdu velkým nepřítelem nás všem, a to ve jakýchkoliv ohledech. Jestliže se Vám s ním nedaří bojovat úspěšně prostřednictvím výše uvedených rad, potom zapomeňte na jakékoliv chemické léky a raději se vydejte přírodní cestou. Nápomocna je arálie mandúžská, rozchodnice růžová nebo parcha saflorová.

Publikováno: 15. 09. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: chronický stres | imunitní systém | stres | stresové hormony