Saunování je prospěšné pro celé lidského tělo

Člověk může svou fyzickou a psychickou schránku regenerovat nejrůznějšími způsoby. Jedním z nich je také saunování. Představit si pod ním můžete ohřívání v uzavřeném prostoru. Pochází z Finska, kde je tato činnost hodně oblíbená. Pobyt v sauně se stal trendem po celém světě, včetně České republiky. A my Vám nyní prozradíme, co je jeho největším přínosem.

Hlavní výhody saunování

Saunování je především o posilování kompletní imunity člověka. Ať už máte nejrůznější infekce, viry či jiné problémy, jejich odstranění a hojení díky tomuto procesu maximálním způsobem urychlíte. Pobyt v sauně je přínosný také pro mysl. Jestliže Vás trápí nějaký stres, saunování je celkem úspěšným lékem, navíc v kombinaci s přínosnou podporou myšlení.

Sauna je hodně oblíbená i u pohybově aktivních jedinců, protože právě zde dochází ke zvyšování hladiny růstového hormonu. Zapomínat bychom neměli ani na to, že pobyt v sauně celkově zmírňuje bolesti. Jednoduše se Vám dostane jistého uklidnění, zlepšení nálady a celkové relaxace. Když skončíte s nějakým náročnějším sportem, v sauně své svalstvo zregenerujete během krátké chvíle.

Nakonec bychom neměli opomíjet ani na to, že saunování z těla odvádí těžké kovy, což je také k prospěchu celkového zdraví.

Pobyt v sauně má jistá pravidla

Pokud se rozhodnete navštívit saunu, měli byste počítat s jistými pravidly a doporučeními. Základem všeho je dostatek tekutin v těle. Saunování probíhá bez oblečení, maximálně s ručníkem přehozeným přes intimní partie těla. Pobyt v sauně by měl ideálně probíhat bez mluvení a s maximální relaxací. Před vstupem dovnitř se omyjte. Po saunování se ochlaďte vodou. Tento proces můžete opakovat hned několikrát. V sauně pobývejte kolem 15-20 minut, záleží na zkušenostech a dalších faktorech. Obecně platí, že stejně dlouhý čas strávený v sauně byste měli obětovat také následnému odpočinku venku. Teprve poté můžete opět vstoupit do sauny a věnovat se dál této velice prospěšné a přínosné činnosti.

Publikováno: 17. 09. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: finská sauna | pobyt v sauně | sauna | saunování