Rychlé hubnutí není výmysl. Musíte vědět, jak na něj

Rychlé hubnutí, to je asi sen mnohých lidí snažících se snížit množství nadbytečných tuků. Mnozí Vám možná budou říkat, že to nejde, opak však může být pravdou. Právě na oné rychlosti hubnutí se kladně podepisuje zrychlený metabolismus. Zaměřit se můžete na nejznámější diety, vše ale musíte podpořit ještě těmi správnými procesy.

Rozhodně nemyslete na jakékoliv hladovění nebo extrémní diety. Ty určitě nejsou přínosem a obvykle mají opačný jo-jo efekt.

Zapomeňte na každodenní nešvary

V první řadě se pojďme zmínit o tom, čemu byste se měli vyvarovat. Rychlé hubnutí u Vás jistě nenastane v okamžiku, kdy se budete pravidelně oddávat alkoholu a nikotinu. Ba naopak, Váš energetický metabolismus bude značně narušen a Vy okusíte maximálně nárůst hmotnosti.

Dále se vyvarujte nežádoucímu stresu, který Vám hubnoucí procesy pouze naruší. V neposlední řadě používejte zdravý selský rozum, ať už bude mít Vaše rychlé hubnutí jakoukoliv podobu.

Rychlé hubnutí za pomoci pohybu a spánku

Jestliže chcete zrychlit svůj metabolismus, potom se zaměřte na dostatek pravidelného pohybu. Vedle každodenních procházek se snažte do svého programu zakomponovat i náročnější pohyb, ať už to bude ten aerobní nebo silový. Každý kousek trasy, který ujdete pěšky bude spouštěčem pro bleskové a viditelné hubnutí.

Zároveň se neokrádejte o dostatečně dlouhý spánek. Bez energie a odpovídajícího odpočinku nebude metabolismus fungovat tak, jak má a Vaše hubnutí se může naopak pozastavit. A jaká je optimální hodnota spánku. U každého je to samozřejmě trochu jiné, ale v ideálním případě alespoň sedm hodin.

Rychlé hubnutí je kupodivu spojeno i s denní relaxací. Vždy si najděte čas pro sebe, poslouchejte hudbu nebo se oddávejte klidovým cvikům, například v podání jógy. Když tohle všechno zkombinujete s vhodným jídelníčkem a najdete harmonii mezi všemi těmito procesy, potom o rychlé hubnutí jistě nebudete mít nouzi. Možná si to ani neuvědomujete, ale správně nastartovaný metabolismus se postará o ledacos.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Dieta

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: dieta | diety | hubnutí | rychlé hubnutí