Okurky jako nedílná součást jídelníčku v dietě

Ať už najedete na jakékoliv cvičení a dietu, můžete je obohatit o nejrůznější zdravé potraviny, které kladně přispívají nejenom k hubnutí, ale i ke zdraví a jednoduše Vám přijdou vhod. Typickým příkladem jsou salátové okurky. Mnozí z nás je pěstují doma na zahrádce. Právě ty Vám mohou poskytnout příjemné osvěžení, zaženou nečekané chutě a vůbec podpoří celkovou linii těla. Pojďme se podívat na to, čím nám jsou prospěšné.

Okurky umí dobře detoxikovat tělo

V první řadě je třeba prozradit, že okurky jsou poměrně přínosnou detoxikační potravinou. Zbavují tělo toxinů a vyplavují je ven. Zároveň přispívají k doplňování potřebné vlákniny. Pravidelnou konzumací okurek tak můžete například snížit riziko výskytu rakoviny či nejrůznějších zánětů. Okurky se také postarají o to, že Vaše trávení bude o něco lepší.

Okurku lze vnímat i jako zdroj tekutin, protože v sobě obsahují spoustu vody. V letních měsících jsou tedy k nezaplacení. Když máte na něco chuť a jste v dietě, dejte si místo čokolády raději okurku. Právě její minimální obsah kalorií se postará o to, že Vaše dosavadní nebo kýžená linie těla nebude ničím narušena.

Tento druh zeleniny se zároveň stává velkým pomocníkem při snižování vysokého tlaku, a naopak ten nízký tlak dokáže poměrně úspěšně vyrovnat. Jak můžete tušit, okurky jsou takovým pomyslným „samolékem“ a jejich účinky jsou sáhodlouhé. Dodat ještě můžeme to, že zlepšují kvalitu dásní v ústech a využít lze i jejich plátky na tělo. Utišíte například popálení od slunce, otoky a zlepšíte si pleť v obličejové části.

Okurku konzumujte jakkoliv

Ať už je léto nebo zima, zahrňte okurky do svého jídelníčku a snažte se skloubit je se svou dietou. Je úplně jedno, v jakém stavu je budete konzumovat. Ideální jsou pochopitelně čerstvé. Když je nechcete přímo okusovat, nakrájejte si je na menší kousky či kolečka. Vynikající je také okurkový salát a okurkový nápoj.

Publikováno: 17. 09. 2020

Kategorie: Dieta

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: okurka | okurkový salát | okurky | salátové okurky | snížení vysokého tlaku