Nejznámější diety u nás i všude kolem ve světě

Muži i ženy touží po krásných tělech a štíhlé postavě. O tom není žádných pochyb. Cesta k takovému cíli může být pro někoho trnitá, pro jiného zase ne. Vedle pravidelného pohybu byste však měli změnit ještě jednu zásadní věc. A tou je jídelníček. Jestliže v tomto směru chcete nějaké urychlení celého procesu hubnutí, přijdou Vám vhod tři nejznámější diety, s nimiž Vás v následujících řádcích seznámíme.

Oblíbená Keto dieta

Pohyb, otužování a vitamíny nejsou tím jediným, na co se můžete zaměřit. Je to i Keto dieta řadící se mezi nejznámější diety. Ve své podstatě jde o proteinovou dietu, jejímž hlavním účelem je dostat do těla co možná největší množství bílkovin a tuků. Naopak je potlačena konzumace sacharidů.

Nejznámější diety v tomto směru pracují s nejrůznějšími výrazy, a v tomto případě je to ketóza. Jde o stav, při kterém si organismus vyrábí dostatek potřebné energie z tukové tkáně.

Další nejznámější diety – Paleo dieta

Pojďme se přesunout ke dvojce na seznamu těch nejznámějších diet. Je to paleolitická dieta neboli Paleo dieta. Někdo ji označuje za dietu, pro někoho se stává spíše životním stylem. V rámci stravování jsou konzumovány pouze plody přírody, které člověk nikterak neupravuje. Jsou to bobule, kořeny, rostliny, bylinky a ostatní. Dopřávat si pochopitelně budete i spoustu zeleniny, ovoce a v neposlední řadě maso, hlavně to rybí a mořské plody.

Je pravdou, že Paleo dieta je velice často přirovnávána k vegetariánství, potažmo k makrobiotiku.

Středomořská dieta

Mezi celosvětově nejznámější diety se řadí také Středomořská dieta. Její název je poměrně jasně vypovídající. Když ji držíte, konzumujete hlavně suroviny spojené se středomořskou kuchyní. Typickým příkladem jsou tedy ryby a jejich zdravé tuky, olivový olej, ovoce, zelenina a mnohé další. Některé suroviny mohou být možná hůře dostupné, jde ale o zdravý životní styl, který se pozitivně promítá na komplexním zdraví člověka. Nejedná se tedy o žádnou násilnou dietu.