Ledvinové kameny nejsou rozhodně ničím příjemným

Nefrolitiáza, přesně tak se odborně nazývá onemocnění, které je mezi laiky známo pod názvem ledvinové kameny. Jinak označované močové kameny jsou ve své podstatě kameny utvářené v močových cestách z minerálů. Výsledkem se stává bolest při močení a v boku.

Rozpoznání onemocnění ledvin v podobě ledvinových kamenů není nic složitého. V závislosti na velikosti kamene se dostavují výše popisované bolesti. Ty mohou dokonce vyústit ve vylučování moči s obsahem krve. Velice často jsou tyto obtíže doprovázeny také žaludeční nevolností, slabším průtokem moči, ale i bolestmi v podbřišku.

Ledvinové kameny postihují muže a ženy, i když je pravdou, že v případě pánského pokolení mají přece jenom větší zastoupení.

Odstranění ledvinových kamenů

S tímto onemocněním lze bojovat odlišnými způsoby. Tím lepším je asi užívání vhodných léků, které přispívají k rozpouštění ledvinových kamenů a podporují jejich následné vyloučení přírodní cestou. Tedy při močení. Pokud jsou však ledvinové kameny většího rázu, přichází na přetřes chirurgické odstranění, ať už je to za pomoci rázové vlny nebo speciálních silikonových hadiček. To už ve velké míře závisí na rozsahu nemoci a posouzení lékařem.

V lepším případě můžete odstranění kamenů podpořit pitím speciálního čaje určeného právě na ledvinové kameny. Jedná se o přírodní cestu.

Ledvinové kameny – nepodceňujte potřebná vyšetření

Jestliže se potýkáte s výše uvedenými bolestmi, rozhodně je nepodceňujte. Vyšetření není ničím příliš dramatickým a je lepší pro svou vlastní jistotu vyhledat lékaře. Kromě hmatové prohlídky se obvykle provádí také rentgen, CT nebo ultrazvuk. Výsledky jsou pak jasně vypovídající.

A pokud se vůbec nechcete dostat do situace, že by Vás potkaly ledvinové kameny, potom dodržujte každý den dostatečný pitný režim. Zároveň své tělo neochuzujte o patřičný přísun mléka a vlákniny. Když k tomu přidáte ještě vhodné čaje, ovocné šťávy a přiměřené množství pohybu, výsledkem se Vám stane zdravé tělo bez ledvinových kamenů. A o to Vám přece jde.

Publikováno: 15. 09. 2020

Kategorie: zdraví

Autor: KaterinaCajthamlova

Tagy: ledvinové kameny | močové kameny | onemocnění ledvin | ultrazvuk