Krevní tlak – jak zatočit s tím vysokým a nízkým?
Vysoký nebo nízký krevní tlak. To jsou hodnoty, které sužují značné množství lidí. A není to dobře. V obou případech jde o ohrožení lidského zdraví. Jak vysoký, tak nízký krevní tlak mohou být způsobeny genetickými dispozicemi a do jisté míry ovlivněny i životním stylem a špatnými návyky. Ať už trpíte některou z výše uvedených nemocí věřte, že s tím můžete něco dělat. Přinášíme Vám několik odborných, ale i babských rad, jak zatočit s takovým krevním tlakem.
Co zabírá na vysoký krevní tlak?
Jestliže máte tlak vysoký, potom byste měli zapracovat na úpravě svého jídelníčku. Ten by měl obsahovat hodně ryb s vysokým obsahem omega mastných kyselin, ale také ovoce a zeleninu. Obecně platí, že ke snížení vysokého krevního tlaku se používají nejrůznější bylinné směsi čajů. Pokud jde o vitamíny, pak jistě vede Koenzym Q10, hořčík a draslík.
Je však pravdou, že i naše staré babičky měli na vysoký tlak svůj vlastní lék předávaný z generace na generaci. Vyzkoušet můžete například pravidelnou konzumaci česneku. Ten sice nevoní vábně, ale celkově podpoří srdeční činnost a celé tělo. Na snižování tlaku se už v dávných dobách používal hloh nebo jmelí.
Vysoký tlak je často spojován s obezitou, takže více pohybových aktivit je na místě. Vhod přijde také omezení alkoholu, kouření a soli.
Jak se vypořádat s nízkým tlakem?
Opakem výše uvedeného problému je nízký tlak. V jeho případě Vám teoreticky stačí konzumace Ajurvédského himalájského čaje nebo toho zeleného. Nízký tlak dokáže celkem efektivně zvýšit i dobrá káva. Z hlediska stravovacích návyků neopomínejte na důležité vitamíny. Je to například zvýšená konzumace vitamínu C a vitamínu D.
Nízký krevní tlak by měl být obecně spojován s lepším a zdravějším životním stylem a dostatečným pohybem. Vhodné je také dodržovat pravidelný pitný režim a pokud vstáváte z pozice sedu či lehu, nepřehánějte to s rychlostí, ať se Vám nezatočí hlava.
Publikováno: 03. 09. 2020
Kategorie: zdraví