Imunita člověka rozhoduje o obranyschopnosti těla

Každý z nás by měl své tělo udržovat v neustálé kondici. Zároveň je vhodné provádět úkony, které posilují organismus komplexně. Typickým příkladem je saunování. Existuje ale i řada ostatních činností, s nimiž Vás podrobněji seznámíme. Prozradíme Vám tipy vedoucí k obranyschopnosti těla. Dobrá imunita je něčím, co nesmíte za žádnou cenu podceňovat.

  • Vhodné stravování
  • Pitný režim
  • Otužování
  • Odpočinek

Sport a pravidelné procházky

Imunita každého z nás je posilována nejenom aerobními pohybovými aktivitami. I občasné procházky na čerstvém vzduchu přispívají ke zlepšení imunitního systému. Tělo je pak daleko silnější a nepodlehne žádným virům a bakteriím. Zkrátka se s nemocí dokáže poprat. Je ovšem pravdou, že pohyb a procházky jsou pouze takovým pomyslným odrazovým můstkem.

Imunita člověka – co dalšího musíte vědět?

Sílu a nedobytnost vlastního organismu vybudujete tak, že začnete pravidelně a správně jíst. Tělo musíte podporovat i dostatečným pitným režimem, který se u normálního a zdravého člověka pohybuje kolem dvou až tří litrů denně. Řadu ostatních rad a doporučení Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak se správně stravovat?

Zaměřte se za obsahově hodnotné pokrmy. Zároveň jezte pravidelně, to znamená alespoň pětkrát denně.

Je vhodné konzumovat také vitamíny?

Ano, imunita těla je posilována právě vitamíny. Přijímat je můžete nejenom ve stravě, ale i formou doplňků. Nezbytný je vitamín C, hořčík, vápník, zinek, omega 3 mastné kyseliny a nejrůznější přírodní antibiotika.

Co dalšího posiluje imunitu?

Zapomínat byste neměli na pravidelný a dostatečně dlouhý spánek. Je to individuální, ale dobré je dodržovat minimální hranici kolem šesti až osmi hodin denně.

Jak je to se studenou vodou?

Otužování je lékem přispívajícím k obranyschopnosti těla. Bohatě stačí, když si budete dopřávat studenou sprchu dvě minuty denně.

Jak důležitou roli hraje relaxace?

Při posilování těla a mysli hodně velkou. Především po náročnějším fyzickém výkonu je zapotřebí dodat tělu patřičnou regeneraci, aby byla imunita člověka co možná nejsilnější.