Dukanova dieta – Poznejte její výhody a nevýhody

Jestliže se pokoušíte shodit přebytečná kila, máte samozřejmě na výběr. Existuje přemíra diet, ať už těch ověřených, méně ověřených, bezpečných, a naopak rizikových s neblahým jo-jo efektem. V jednom z minulých článků jsme Vám prozradili, co je to veganská dieta. Nyní Vám nastíníme, jak funguje Dukanova dieta. I o té je v rámci hubnutí hodně slyšet.

  • Jedná se o redukční typ diety.
  • Přišel s ní francouzský odborník Dr. Pierre Dukan.
  • Dieta má čtyři fáze.

Jak funguje Dukanova dieta?

Princip fungování této diety je poměrně jasný. Nejde o nic složitého a náročného. Na jedné straně máte potraviny, které můžete konzumovat, na druhé zase ty, jichž se nesmíte dotknout. Řídit se musíte podle jednotlivých fází. Ty jsou ve výsledku čtyři. Dukanova dieta je primárně o vůli člověka, protože vydržet je třeba mnohé.

Klady a zápory redukční diety?

Dukanova dieta je primárně zaměřena na velký přísun bílkovin. V jejich případě se v podstatě nemusíte omezovat. Čeho však budete mít málo jsou sacharidy a tuky. Jedná se tedy o nízkosacharidový typ diety. O výhodách a nevýhodách Dukanovi diety se zmíníme v níže uvedených řádcích.

Jak jsou pojmenovány jednotlivé fáze diety?

První fáze je označována jako útočná, ta druhá je proplouvací, třetí se říká upevňující a čtvrtá je stabilizační.

Jaké jsou pozitiva diety?

Pokud budete dietu striktně dodržovat, můžete se připravit na rychlý úbytek nadváhy. To je jistě ten největší klad. Dále je to také jednoduchost prezentovaných požadavků.

S jakými negativy se setkáte?

Vzhledem k charakteru potravin, které budete přijímat a jaké budou Vašemu tělu chybět to může být třeba bolest hlavy. Výjimkou není ani pokles fyzické výkonosti a deprese.

Jak dlouhá je první fáze?

Ta nabývá délky dvou až deseti dní. Druhá fáze má čtrnáct dní. Třetí fáze odpovídá tomu, kolik jste zhubli předtím.

A co délka čtvrté fáze?

Čtvrtá fáze může být trvalá, protože do jídelníčku pomalu zakomponujete chybějící potraviny.